Mes visi norime, kad mūsų sodai, daržovės, sodybose esantys dekoratyviniai augalai, būtų patys gražiausi, gėlės vešliausios, žaluma sodriausia. Tačiau ir pačios brangiausios gėlės, augalai nebus vešlūs ir gražūs, jeigu augs bet kokame grunte.

Kas tai yra durpių substratas?

Mūsų įmonės specialistai parengė receptūras ir pagamino įvairių rūšių durpių mišinius – substratus. Substratų gamybai naudojama švari biologinė terpė – durpės. UAB „Durpeta“ naudoja mažaskaides (šviesiąsias) bei didesnės skaidos (juodąsias) durpes. Be durpių, į substratų sudėti dedami įvairūs priedai – trąšos, klintmilčiai, molis, perlitas, kokosas ir kt.

Substratuose yra subalansuotas trąšų ir mikro elementų kiekis atitinkantis augalų poreikius. Į substratą papildomai dedamos medžiagos, gerinančios vandens sugeriamumą ir stabdančios jo išgaravimą. Todėl substratas geriau nei paprastas dirvožemis laiko drėgmę, gėlės, augalai, daržovės ir kita augmenija ilgiau neišdžiūsta, nereikia jų taip dažnai laistyti.Substratuose augantys augalai vešliai auga , ilgai ir gražiai žydi. Trąšos ir mikroelementai parinkti taip, kad augalai lengvai juos įsisavintų. Be to, substratas nereikalauja papildomo paruošimo, prieš naudojimą jį būtina tik sudrėkinti. Substratai tinka ir vejos auginimui, dirvožemio savybių pagerinimui, naudojant durpių mišinį nereikia rūpintis iš kur gauti gero, be piktžolių sėklų, be augalų ligų sukėlėjų ir, žinoma, derlingo grunto arba kaip pagerinti esamą dirvožemį.

UAB „Durpeta“ viena pirmųjų Lietuvoje įsigijo profesionalią durpių substrato gaminimo įrangą. Pirmieji profesionalūs durpių substratai buvo pagaminti 1995 metais. Pamažu, kiekvienais metais įmonė plėtė asortimantą tiek Lietuvos, tiek Europos rinkose. Šiuo metu galime pasiūlyti per 500 rūšių įvairaus durpių substrato. Jis pokuojamas į 5, 10, 20, 50, 70, 150, 250 ltr pokuotes. Be to, galime pasiūlyti substratus didmaišiuose .

Pasiūlykite savo receptūrą – mes Jums pagaminsime produktą.